[confirmation]ISERER Global tarafından sunulan Zaman Yönetimi Kursumuza üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Bu mini kurs ile Zaman Yönetimi ile ilgili temel bilgilere ulaşacak ve kişisel gelişim yolunda yolunuzu bir nebze daha aydınlatacaksınız.[/confirmation]

[info] Zaman Yönetimi eğitimimizde konular 6 hafta boyunca e-posta adresinize gönderilecektir. Bu kursları takip etmeniz ve kursumuzu tamamlamanız kişisel gelişiminiz için çok önemlidir. İstediğiniz zaman size gelen e-postaların altında yer alan “Üyelikten Çıkmak İstiyorum” linkini tıklayarak üyelikten ayrılabilirsiniz.[/info]

[warning]Önemli Hatırlatma! Eğer Bu kursa üye değilseniz kursa tam ve ücretsiz olarak kayıt olmak için Lütfen Tıklayınız.[/warning]

[error]Bu eğitimin sponsoru Liderlik Okulu’nun örgün eğitimlerine ulaşmak için tıklayınız.[/error]

[gs_8a]

Zaman Yönetimi Eğitimi 6. Hafta

Merhaba Ben Erkut Ergenç
Geçen hafta hedeflerle ilgili konuştuk. İnsan hayatı için bir o kadar önemi olan bu hedefler konusunda bile zaman ayırmadığımızı görmüş olduk. Bu hafta son haftamız, şöyle bir toparlayalım ve mini kursumuzu bitirelim.

Umarız bu eğitimlerle ve anlatılanlarla güzel bir şekilde zamanınızı etkin değerlendirebilirsiniz. Biliyoruz ki zaman yönetimi ile ilgili bu kursumuzda bir çok eksik var. Mini kurs olması nedeniyle her konudan bahsetmemiz mümkün olmuyor. Biliyorsunuz ki uzun olan her şey bizim toplulumuzda okunmuyor. Benim sizden ricam mutlaka konu ile ilgili piyasada olan ilgili kaynakları okumanız ve konuyla ilgili kendinizi geliştirmeniz.

Hemen hemen herkes haftada beş ile on saat arasında zaman tasarrufu sağlayabilecek potansiyele sahiptir. Bunu yapmak disiplin ve zaman yönetimi ile ilgili temel prensiplere bağlılık gerektirir. Tekrar göz atarken kontrolünüz altında olan zamanın oranını belirleyin. Sonra tekrarlanan faaliyetler için bir tarz geliştirin ve mevcut teknolojiyi kullanın. Zaman yönetimi ipuçlarını tekrar okumaya devam edin.

Kişisel enerji çemberinizi tanımlayın ve onu en iyi şekilde kullanın. Konsantrasyon gerektiren işi yapmak için en iyi zamanınızı kullanın. Eğer mümkünse acil meseleler varken en iyi zamanınıza sessiz bir periyodun denk gelmesini sağlayın.

Bundan sonraki adım, hedefleri netleştirmek ve bunları gerçekleştirmek için planlar yapmaktır. Umulmadık olayları göğüslemek için esnek olmalısınız. Amaçlarınıza ulaşmak için gerçekleştirmeniz gereken faaliyet adımlarının önceliklerini belirlemelisiniz.

Zamanı nasıl kullandığınızı analiz edin. Tipik bir hafta için zaman kütüğü tutun. Sonra da gereklilik, verimlilik ve uygunluk testlerini kullanarak aktivitelerinizi inceleyin. Bu inceleme sonunda işinizin temel unsurlarını belirleyin, zamanınızı boşa harcayan şeyleri bir tarafa ayırın ve onlarla uğraşın.

Son olarak, bu kurstaki fikirler sizin size özel durumunuzla uyumlu hâle getirilmelidir. Gerekli ise formlarda değişiklik yapın. Kişisel dosyalama sisteminizi kurun. Size yardımcı olacak elektronik araçları kullanın. Uygun olan planlama tekniklerine başvurun. Form ve usullerin kullanımının sizi işinizi yapmaktan alı koymasına izin vermeyin.

Zamanı en iyi şekilde yönetmeniz dileğiyle…

Görüşmek Üzere…

Erkut Ergenç

Not: Bu arada bu eğitimin katılım belgesini almak isteyenler detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

Örgün Liderlik ve Yöneticilik Diploma Programı için Buradan Bilgi Alabilirsiniz.

Liderlik Okulu Facebook Sayfası | Erkut Ergenç Facebook Sayfası | Erkut Ergenç Twitter Hesabı
Yaprak Ezel Apaydın Twitter Hesabı
[/gs_8a]

[gs_4z]

[sidebar id=”sidebar-01″]

[/gs_4z]